Tuesday, 23 October 2012

Kupujmy nasze rękodzieło.


Akcja "Kupujmy nasze rękodzieło" ma na celu przypomnieć wszystkim, żebyśmy pamiętali o rodzimych wytwórcach, wspierali nasz krajowy rynek i kupowali przedmioty od naszych polskich rękodzielników - czyli przedmioty oryginalne, wartościowe, artystyczne, wykonywane często w pojedynczych egzemplarzach. 
Pamiętajmy o artystach, twórcach, którzy poświęcili wiele czasu na to, żeby poznać daną technikę, nauczyć się jej, poświęcają czas, żeby stworzyć coś niepowtarzalnego, nietuzinkowego, pięknego i DOKŁADNIE WYKONANEGO, nie okupionego pracą małych rączek...
Basta chińszczyźnie - kupujmy nasze rękodzieło!
Chcemy Was zarazić tą akcja, prosić, żeby ten, kto chce, kto się z tym zgadza, podał dalej. Możecie, a wręcz prosimy Was o kopiowanie tego obrazka i tekstu powyżej i wklejania na swoich blogach.
Mówcie o tej akcji swoim znajomym, zmieńmy mentalność Polaków.
Nie jest to pierwsza taka akcja, ale warto takie myślenie promować, prawda?


Taki apel pojawił się  na blogu Dom Mokoszy

3 comments:

  1. Popieram!!! Cudze chwalimy, a swego nie znamy

    ReplyDelete
  2. Myślę,że chińszczyznę warto kupować, żeby ją przerobić i w efekcie stworzyć wartościowe polskie rękodzieło ;) Jestem jak najbardziej na TAK! :))

    ReplyDelete
  3. Popieram!!! Warto postawić na jakość- co z tego, że podarujemy dziecku w prezencie tania dużą lalkę, skoro po godzinie zabawy edzie już zniszczona- postawmy na jakość, twórcze podejście i precyzyjne, staranne wykonanie.

    ReplyDelete

Thank you so much for leaving me a comment, I love reading them!